Účinky a podstata Agnihotry

ÚČINKY AGNIHOTRY

Následující tvrzení pocházejí z prastaré védské tradice:

V okolí agnihotrové měděné pyramidy se přesně v čase obřadu Agnihotry shromažďují obrovská množství energie.
Z agnihotrové pyramidy proudí množství léčivé energie.

Vytváří se typové magnetické pole, které neutralizuje negativní energie a posiluje pole pozitivních energií.

Tento pozitivní vzor je vytvářen tím, kdo sám Agnihotru uskutečňuje.

V průběhu obřadu Agnihotry pohlcuje agnihotrový kouř částice se škodlivou radiací a na velmi jemné úrovni neutralizuje jejich radioaktivní účinky. Nic se přitom neničí, jde o přeměnu.

Energie Agnihotry není tvořena jen samotným ohněm, ale také jemnými energiemi vytvářenými rytmy zpívaných manter. Ty jsou pak zesilované a směrované ohněm a pyramidou do atmosféry.

Dokonalý účinek této uzdravující a očistné HOMY (Agnihotry při východu a západu Slunce) závisí i na kvalitě použitých materiálů.

PODSTATA AGNIHOTRY

Agnihotra pomáhá obnovovat mozkové buňky. Revitalizuje kůži. Čistí krev.
Je to ucelený přístup k životu.

Agnihotra má schopnost neutralizovat patogenní bakterie. Když sedíte v blízkosti agnihotrového ohně, vdechujete dým, který tak lehce proniká do plic a krve. Dým má povzbuzující účinky na oběhový systém, který se ještě zvýší, když se užije i trocha agnihotrového popela.

Dým, který neštípe, dobře působí i na mozek a nervový systém.

Jsou-li v místnosti, kde se provozuje Agnihotra, rostliny, dostatečně citlivý člověk může přímo pozorovat vliv vibrací ohně na jejich růst a komunikaci. Rostliny dostávají díky Agnihotře více a kvalitnější výživy, jsou svěží a dobře rostou. Stejně jako rostlinám, agnihotrový oheň poskytuje výživu i zvířatům a lidem.

Měděná pyramida je jakousi turbínou, oheň generátorem. Kravský trus, přepuštěné máslo ghí a rýže se pak spojí, aby vytvořily spalovanou směs, která neutralizuje a vyživuje okolní prostředí. Spalování této směsi zabezpečuje výživné prvky pro plodnost a ozdravení či přežití prostředí. Oheň Agnihotry fyzicky léčí atmosféru.

Tisíce lidí na všech kontinentech, hovořící různými jazyky a vyznávající různá náboženství, přináležící k různým duchovním skupinám, dnes denně provozují Agnihotru a udávají, že se cítí, jakoby je obklopoval ochranný štít.

Známý jógový Guru Svámí Mahéšvaránanda, který do České republiky často přijíždí o Agnihotře také několikrát hovořil a doporučuje ji – jako obřad vnitřního pročištění.