Potřeby pro Agnihotru

Pyramida
Musí být měděná a musí mít přesné rozměry. Měď je vodič a léčivý kov. Přesně v čase východu Slunce jsou do pyramidy přitahovány všechny formy elektřiny, energií a éteru. Při západu Slunce jsou tyto formy energií tvarem pyramidy vytlačované.

Rýže
Používá se hnědá, tedy neloupaná – tzv. Natural, protože loupaná a leštěná rýže ztrácí výživnou hodnotu (~pránu). Je důležité používat jen nezlomená zrnka, takže rýži i před použitím přeberte … jde i o mentální přípravu na obřad.. U zlomených či jinak porušených zrnek je narušená citlivá energetická struktura, nejsou proto pro ozdravující agnihotrový oheň vhodná.

Ghí
neboli přepuštěné máslo; zahříváním a vařením čistého nesoleného kravského másla a postupným sbíráním bílé pěny z jeho povrchu získáte ghí, které bude naprosto čisté, bez jakýchkoliv příměsí. Přeceďte pak máslo přes plátno (lze i opatrně slít) a získáte Ghí, které vydrží dlouhou dobu kvalitní i mimo ledničku. Je to zvláštní léčebná substance. Při agnihotrovém ohni působí jako hybná síla citlivých energií. Je v něm ukrytá velká energie.

Sušený kravský trus
Kravský trus se používal jako medikament ve všech starodávných kulturách, ať už to byli Indiáni Jižní nebo Severní Ameriky, Skandinávci nebo Západoevropané, Afričané nebo obyvatelé Asie.
Lze „vyrobit“ 🙂 svépomocí – seberte trus, udělejte z něj placku a vysušte ji na slunci. Mně osobně se osvědčilo čerstvý trus rozetřít špachtlí na sololitovou desku do tloušťky 0,5-1cm a nechat na slunci vyschnout a pak odloupnout. Snažím se zajistit trus z luční produkce, případně i ekologického chovu … ale někdy prostě koupím a je po shánění.

Další potřeby
pro manipulaci s hořícími kousky je vhodné použít i kleště, pyramida dobře stabilně stojí na podstavci a chrání podložku před žhavým plechem, lžička pak postačí na nabírání trošky ghí a kdo chce pálit déle, může pořídit větší rituální naběrátko (to už není lžička) .. no a na ghí i rýži lze pořídit měděné nádobky – vše lze zakoupit například v obchodě Galadriel, a to včetně CD s nahrávkami Agnihotrových manter.

https://shop.galadriel.cz/20-ritualy-agnihotra-a-dalsi